Andrzej Polak

Od 2019 roku aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie studiów w renomowanych rzeszowskich kancelariach prawnych oraz jako konsultant i członek zarządu Uniwersyteckiej Poradni Prawnej działającej przy WPiA UR. Prelegent ogólnopolskich konferencji naukowych. Obronił pracę magisterską z zakresu publicznego prawa gospodarczego, pt.: „Wybrane modele ochrony tajemnic przedsiębiorstwa z uwzględnieniem tajemnicy bankowej”. 

W ramach Kancelarii prawnej TMH zajmuje się głównie prawem handlowym, w ramach którego jego szczególną uwagę zajmuje prawo spółek (przekształcenia podmiotowe przedsiębiorstw, transakcje zbycia udziałów, podwyższanie kapitału zakładowego). Ponadto koordynuje kwestie związane z legalizacją pobytu i zatrudnianiem cudzoziemców, ze szczególnym uwzględnieniem udzielania zezwoleń na pobyt i pracę oraz zezwoleń na pobyt w celu prowadzenia działalności gospodarczej

Biegle włada językiem angielskim.

Zainteresowania zawodowe: publiczne prawo gospodarcze oraz bieżąca obsługa prawną podmiotów gospodarczych, szeroko rozumiane prawo cywilne, prawo pracy, prawo administracyjne (postępowania przed urzędami regulacyjnymi). 

Zainteresowania prywatne: entuzjasta geopolityki, muzyki klasycznej i elektronicznej oraz kuchni azjatyckiej. W czasie wolnym poświęca się kinu europejskiemu i literaturze reportażowej. Miłośnik kawy.  

Kontakt
Podane przez Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu i w zakresie niezbędnym do udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Podstawą prawną przetwarzania jest w tym przypadku art. 6 ust. 1 lit. f RODO, czyli prawnie uzasadniony interes administratora w postaci kontaktu biznesowego z użytkownikami strony. Udostępnienie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednakże jest ono niezbędne do udzielenia odpowiedzi na pytanie. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych przez Kancelarię TMH zawarto w Polityce prywatności.

Kancelaria Prawna TMH

ul. Dominikańska 1A
35-077 Rzeszów

Tel: (17) 307 07 66

Rynek Dębnicki 6/3
30‑319 Kraków

Tel: (12) 307 09 88

Ocena Google
5.0
Na podstawie 90 recenzji
×